Rotace munice:


Jak to funguje?

Vyberte flotilu či pozemku a do kolonky "Počet" napište počty Vašeho vojska, program pak spočítá ideální armádu a kolik máte přidělat čeho. Na tom, co je ideální armáda se asi nikdo neshodne, každý má svůj systém, toto je ale objektivně počítáno algoritmem, který Vám popíšu.

Počítá to pro plně obsazené největší bojiště a kovárnu na úrovni 5, to je nejčastější situace při velkých aliančních bitvách. Zde platí, že každé kolo padne například 15 parních beranidel, 18 beranidlových lodí apod. Pro jiné situace platí jiné poměry, a tedy i tyto rady pak platí jen přibližně.

Program Vám tedy dá doporučení, kolik byste měli čeho dostavět, aby vám všechno vydrželo určitý počet kol (určeno podle té jednotky, které máte relativně nejvíce). To znamená kolik kol můžete sami na největším bojišti vést bitvu s tím, že to další se stáhnete. Pokud to tedy má vydržet 7 kol, znamená to, že celkem to de fakto vydrží 8 kol, ale to osmé už se vaše armáda stáhla a tedy bylo poslední.

Ještě stojí za zmínku zaškrtávací políčko "Rotace munice". To zaškrtněte, pokud víte, že rotace munice je vždy dostatečná. Pokud to necháte nezaškrtnuté, znamená to, že bude počítat i množství dělových lodí a rychlých člunů nebo střelců a gyrokoptér podle toho, kolik vystřílejí munice, aby to také vydrželo. Ovšem nepočítá to munici těch jednotek, co padají, to se mi už nechtělo dělat, takže když to nezaškrtnete, přidejte extra raketové lodě / děla, protože jim dříve dojde munice než všechny padnou.

Vytvořil Lemonexe v roce 2016.